Filtruj według

Cena

Cena

  • 4 182,00 zł - 9 412,00 zł

Profesjonalny oczyszczacz powietrza Karcher - Karcher-apeks.pl

Profesjonalny oczyszczacz powietrza Karcher

Profesjonalny oczyszczacz powietrza

Ze wszystkich  życiodajnych substancji, z którymi mamy na co dzień do czynienia i które przez nas przechodzą, powietrze jest najważniejszą z nich. Mimo, że najlepsze dla naszego zdrowia jest czyste i świeże powietrze, to nie zawsze mamy do niego dostęp. Jego jakość z reguły jest niska w dużych miastach, zwłaszcza w okresie grzewczym. Wtedy bowiem wydobywający się z kominów dym zatruwa atmosferę szeregiem pyłów i gazów. Również wiosną i wczesnym latem w powietrzu obecnych jest wiele alergenów. Trafiając poprzez układ oddechowy do wnętrza ciała mogą one w konsekwencji przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. W związku z tym dobrym środkiem zapobiegawczym będzie profesjonalny oczyszczacz powietrza.

Jak działa i z czego składa się profesjonalny oczyszczacz powietrza?

Przede wszystkim, żeby oczyścić powietrze z otoczenia, musi ono najpierw zostać pobrane za pomocą wbudowanego wentylatora do wnętrza urządzenia. Następnie powietrze przechodzi przez filtry, których ilość i zdolność wyłapywania zanieczyszczeń zależy w dużej mierze od konkretnego modelu. Nie mniej ważną częścią wielu tego typu urządzeń jest kolektor pyłów, zbierający cząstki wyłapane podczas filtracji powietrza. Po zakończeniu procesu jest ono wypuszczane z powrotem również za pomocą wentylatora. Towarzyszyć temu może efekt zimnego powiewu, zwłaszcza w pobliżu urządzenia. Nie jest on jednak spowodowany faktycznym spadkiem temperatury wydalanego powietrza, tylko jego ruchem i odczuwaniem go za pośrednictwem skóry.

Najważniejszym komponentem posiadanym przez każdy profesjonalny oczyszczacz powietrza jest filtr. Jednostki będące w ofercie firmy Karcher mają wbudowane filtry HEPA 13 z aktywnym węglem naturalnego pochodzenia oraz powłoką antybakteryjną. Jest on w stanie bezproblemowo wyłapywać z powietrza ok. 99% wszystkich cząstek, których rozmiar przekracza 0.3 mikrometra. Ponadto wentylatory oraz zasilające je silniki, w które dostępne modele są wyposażone, cechują się wysoką jakością oraz wyjątkową cichością pracy. Dzięki temu wymiana powietrza będzie przebiegała szybko i sprawnie.

Do czego może być wykorzystywany profesjonalny oczyszczacz powietrza?

Profesjonalny oczyszczacz powietrza jest zdolny usuwać z otoczenia nieprzyjemne zapachy, zarodniki pleśni, bakterie, aerozole, drobny pył i kurz, pyłki, alergeny oraz inne opary chemiczne. Może on być używany na terenie domu wszędzie tam, gdzie właścicielowi zależy na świeżości i czystości najbliższego otoczenia. Sprawdzi się w takich miejscach, jak pokój dziecięcy, kuchnia, garaż, sypialnia, piwnica, poddasze, a w przypadku kiedy właściciel zajmuje się pracą zdalną - stanowiska pracy. Ponadto świetnie wypełni swoje zadanie również w nieco rozleglejszych lokacjach, którymi mogą być: zamknięte pomieszczenia biurowe, kawiarnie, restauracje, czy placówki oświatowe. Największą efektywnością wykaże się jednak w miejscu, którego powierzchnia nie przekracza 100 metrów kwadratowych.

Żeby profesjonalny oczyszczacz powietrza prawidłowo spełniał powierzone mu zadanie, muszą zostać spełnione pewne warunki. Poza rozmiarem pomieszczenia, w którym będzie operował, istotna jest także odpowiednia lokalizacja urządzenia. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów i małej wagi, lepiej nie stawiać go na szafie czy stoliku. Najlepszym miejscem dla takiego oczyszczacza będzie podłoga, bowiem ogromna większość zanieczyszczeń, które mogą być odfiltrowane z powietrza, znajduje się właśnie w dolnej części pokoju. Ponadto niezbyt dobrym pomysłem będzie używanie oczyszczacza w pomieszczeniu z otwartym oknem. O ile nadal będzie on spełniał swoją funkcję, tak rezultat końcowy może okazać się gorszy od założonego. Przyczyną tego stanu rzeczy będzie ciągły przepływ powietrza, a wraz z nim nowych zanieczyszczeń. Ważne jest też prawidłowe serwisowanie urządzenia, a w szczególności jego filtru. Stopień jego zużycia jest zależny przede wszystkim od czasu pracy oczyszczacza, jak również stopnia zanieczyszczenia przechodzącego przezeń powietrza. Średnia żywotność filtra wynosi około jednego roku i po upływie tego czasu zalecana jest wymiana starego komponentu na nowy.

Funkcje oczyszczacza

Profesjonalne oczyszczacze powietrza są wyposażone w inteligentny tryb automatyczny, dzięki któremu mogą na bieżąco zmieniać prędkość wentylatora w zależności od jakości oczyszczanego otoczenia. Można je również obsługiwać ręcznie, wybierając jedną z kilku szybkości przepływu powietrza, zależnie od pory dnia czy potrzeby właściciela. Mają również zaimplementowany tryb uśpienia, w trakcie którego urządzenie pracuje najciszej oraz ma wyłączone oświetlenie, dzięki czemu w porach nocnych spokojnie i cicho robi, co do niego należy, nie rzucając się przy tym w oczy.

Dla osiągnięcia możliwie jak najlepszego rezultatu, profesjonalny oczyszczacz powietrza z założenia powinien pracować całodobowo. Jest jednak możliwość ręcznego ustawienia na nim timera, wyłączającego urządzenie w zależności od wybranego czasu funkcjonowania, czy dostępny tryb eko przestawiający sposób działania oczyszczacza na bardziej przyjazny środowisku. 

Nasza oferta

Profesjonalny oczyszczacz powietrza firmy Karcher jest wyznacznikiem jakości, zdolnym do efektywnego wykonania postawionego zadania. Jego prosta, intuicyjna obsługa oraz szereg zanieczyszczeń, jakie jest w stanie wyłapać, skutecznie przyczyni się do poprawy jakości wdychanego na co dzień powietrza. Nasze oczyszczacze to dobra inwestycja w zdrowie nie tylko twoje, ale też twojej rodziny.

Profesjonalny oczyszczacz powietrza Karcher

Aktywne filtry

AF 100

Najnowszy oczyszczacz powietrza z laserowym czujnikiem pomiaru jakości powietrza. W zależności od potrzeb może pracować z jednym z pięciu dostępnych filtrów. Przeznaczony do pomieszczeń o wielkości do 100 m². PRODUKT POD ZAMÓWIENIE

Cena 4 182,00 zł
Więcej
W magazynie

AFG 100

Oczyszczacz powietrza gwarantuje dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach do 60 m². Oczyszcza powietrze za pomocą plazmy i dodatkowego trójstopniowego systemu filtracji skutecznie usuwając kurz, zapachy, pył zawieszony oraz alergeny. PRODUKT POD ZAMÓWIENIE

Cena 9 411,96 zł
Więcej
W magazynie