Nawadnianie ogrodu

Nawadnianie ogrodu

Nawadnianie ogrodu wymaga specjalistycznego oraz systematycznego podejścia. Jego nienaganny wygląd uzależniony jest od regularnego podlewania oraz cyklicznej pielęgnacji. Jest kluczowe w utrzymaniu jego dobrej kondycji przez cały rok. Niestety, w natłoku obowiązków często brakuje na to czasu. Aby kompleksowo zadbać o swój ogród, należy wyposażyć się w profesjonalne systemy nawadniania.

Nawadnianie ogrodu – efektywność działania

Nawadnianie ogrodu to specjalistyczna forma podlewania terenów zielonych. Składa się z systemu odpowiednio skonstruowanych rur, zakończonych profesjonalnymi zraszaczami stacjonarnymi bądź obrotowymi, spryskiwaczami lub linią kroplującą. Metoda ta idealnie sprawdzi się  do podlewania rozległych trawników, ogrodów oraz plantacji warzyw i owoców. Nawadnianie ogrodu występuje w dwóch rodzajach systemu: naziemnego i podziemnego. Oba systemy nawadniające działają w podobny sposób. Osoby ceniące sobie minimalizm, decydują się na umieszczenie systemu nawadniania ogrodu pod ziemią.  Warto zaznaczyć, że system naziemny jest równie reprezentatywny. Nawadnianie ogrodu przy pomocy systemów nawadniających jest niezwykle wygodne. Posiada dwa sposoby uruchamiania: ręcznego i automatycznego. System automatyczny steruje poziomem nawadniania poprzez pomiar wilgotności i włącza się gdy, jego stopień spadnie poniżej pożądanego. Dzięki automatycznemu nawadnianiu, możemy cieszyć się pięknym ogrodem, bez pamiętania o systematycznym podlewaniu. Celem jakim jest nawadnianie ogrodu to zapewnienie mu odpowiedniej wilgotności oraz nawilżenia. Jest to bardzo istotna kwestia. Odpowiednia równowaga wodna warunkuje prawidłowy wzrost oraz rozwój roślin. Ważnym jest aby, podlewanie odbywało się z zachowaniem odpowiednich odstępów oraz ilości aplikowanej wody. Nawadnianie ogrodu przynosi zadowalające oraz długofalowe efekty widoczne gołym okiem.

Wybór odpowiedniego nawadniania ogrodu uwarunkowany jest osobistymi potrzebami. Zależy od wielkości ogrodu, występujących na nich roślin, budżetu oraz preferowanego wyglądu. Ważne jest także przeanalizowanie pomiarów oraz parametrów systemów nawadniających. Najbardziej kluczowe z nich to wydajność oraz moc ciśnienia.

Nawadnianie ogrodu przy pomocy systemów nawadniających pozwala na szybką i łatwą pielęgnację roślin, zachowując przy tym maksymalną oszczędność czasu.

Nawadnianie ogrodu – marka Karcher

Marka Kärcher oferuje szeroki wybór systemów nawadniajcych. W swojej ofercie posiadamy:

  • klasyczne oraz mosiężne elementy połączeniowe;
  • węże oraz wózki na węże ułatwiające przemieszczanie;
  • automatyczne systemy nawadniania;
  • zraszacze;
  • systemy nawadniania kropelkowego;
  • pistolety i spryskiwacze ogrodowe.

Elementy połączeniowe pozwalają na dowolne łączenie węży ogrodowych z pompami, kranami, a także akcesoriami nawadniającymi. Wysoko jakościowe węże do podlewania kropelkowego pozwolą na długie nawadnianie ogrodu, bez potrzeby ich wymieniania. Natomiast mobilny wózek na węże ułatwi przemieszczanie się i zwiększy poziom wygody. Automatyczne systemy, tworzące nawadnianie ogrodu, umożliwiają pomiar wilgotności gleby i uaktywniają się przy jego niskim poziomie. Zawarte w tym systemie czujniki deszczu mierzą ilość opadów i uwzględniają je podczas tworzenia planów nawadniania. Ma to na celu niedopuszczenie do przelewania roślin. Zraszacze dają możliwość na prawidłowe nawodnienie każdego rodzaju oraz wielkości ogrodu. Systemy nawadniania kropelkowego odznaczają się największą wygodą i efektywnością. Są one przystosowane do ogrodu każdej wielkości. Pistolety i spryskiwacze ogrodowe umożliwią wygodę oraz komfort obsługi, zachowując najwyższą skuteczność działania. Marka Kärcher zadbała aby oferowane pistolety i spryskiwacze ogrodowe pasowały do wszystkich popularnych systemów typu Click-on. Dzięki tak obszernej gamie produktów, każdy jest w stanie stworzyć swoje spersonalizowane nawadnianie ogrodu, w zintegrowanym systemie. Niezależnie od rodzaju preferowanego systemu, marka Kärcher posiada rozwiązania na każdą kieszeń.

Nawadnianie ogrodu

Aktywne filtry

Bęben na wąż CR 3.110 Balcony

Bęben na wąż przeznaczony jest do wygodnego przechowywania i użytkowania węża ogrodowego. Ułatwia jego zwijanie i rozwijanie zapobiegając plątaniu się i zaginaniu węża. PRODUKT POD ZAMÓWIENIE

Cena 279,00 zł
Więcej
W magazynie

Dysza kropelkowa

Do montażu na wężach nawadniających Kärcher Rain System™. Łatwa w montażu dzięki kołnierzowi i zintegrowanej igle. Ilość wody można indywidualnie regulować. 5 sztuk w zestawie.

Cena 32,72 zł
Więcej
W magazynie