Jak prawidłowo dbać o ogród?

Aby móc w pełni cieszyć się estetyką posiadanego ogrodu, trzeba poświęcić mu odrobinę czasu. Systematyczna praca, włożona w jego pielęgnację sprawi, że efekt będzie dużo wyższy od zamierzonego. To, co niesamowicie istotne, to odpowiedni dobór urządzeń ogrodowych. Jeśli na naszej powierzchni znajduje się tylko trawnik, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kosiarki akumulatorowej. Jeśli jednak posiadamy elementy, wyłożone chociażby kostką brukową, to zdecydowanie warto zainwestować w podkaszarkę, która doskonale radzi sobie z kępkami trawy, wystającej pomiędzy jedną kostką, a drugą. Zabierając się za pielęgnację ogrodu, warto pamiętać także o tarasie, który jest nieodłącznym elementem letniego wypoczynku. Dbając o jego odpowiedni wygląd, warto zastanowić się nad zakupem dmuchawy do liści, która wbrew swojej nazwie, skutecznie usuwa nie tylko nagromadzone liście.

Kosiarka akumulatorowa

Kosiarka akumulatorowa, to niesamowicie ważne i pomocne urządzenie ogrodowe. Jest nie tylko bardzo prosta w obsłudze, ale jednocześnie doskonale sprawdzi się do koszenia trawników, niezależnie od ich powierzchni. Kosiarki akumulatorowe pozwalają w krótkim czasie pozbyć się zbyt wysokiej trawy. Idealnie równo przycinają, tworząc tym samym piękny, zielony dywan. Co więcej, urządzenie to charakteryzuje się cichą pracą, a obecność akumulatora pozwala na użytkowanie nawet wtedy, gdy nie mamy bezpośredniego podłączenia do prądu.

Podkaszarka akumulatorowa

Podkaszarki, stanowią doskonałe uzupełnienie każdej kosiarki akumulatorowej. Pozwalają na precyzyjne dotarcie tam, gdzie nie pozwalają na to gabaryty kosiarki. Doskonale radzą sobie z podcinaniem chwastów, wystających krzewów, a także ze ścinaniem trawy na obrzeżach kostki brukowej. Co więcej, podkaszarki wzbogacone zostały niesamowicie ergonomiczną konstrukcją, która zupełnie nie obciąża pleców. Idealne do częstego stosowania.

Dmuchawa do liści

Dmuchawa do liści, to wbrew pozorom bardzo wszechstronne urządzenie, które doskonale sprawdza się do prac w ogrodzie i wokół domu. Skutecznie usuwa liście, nagromadzone podczas jesiennych dni, ale oprócz tego sprawdzi się także w sezonie letnim. Taką dmuchawę śmiało możesz wykorzystać do usuwania skoszonej trawy lub przyciętych gałązek z żywopłotu. Co więcej, bardzo dobrze radzi sobie w czyszczeniem tarasu, usuwając nagromadzone kamyki bądź niewielkie elementy ziemi.

Pamiętajmy, aby przed zakupem wybranego sprzętu lub narzędzi, doskonale sprawdzić ich posiadane funkcje i parametry. Ponadto, każde użytkowanie wybranego sprzętu wiąże się z koniecznością czyszczenia, a nawet odpowiedniego serwisowania. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zadbać o swój ogród, nie niszcząc tym samym posiadanych narzędzi. Profesjonalny sprzęt do domu i ogrodu znajdziesz na naszej stronie w sekcji Dom i ogród