Profesjonalne myjki ciśnieniowe Karcher

Zalet, jakie wynikają z użytkowania myjek ciśnieniowych jest naprawdę sporo. Ich zastosowanie sprawdza się zarówno w domu, w firmie, jak również na zewnątrz budynku. Na rynku znajdziemy ogromny wybór myjek ciśnieniowych, co sprawia, że bardzo często pojawia się problem, którą najlepiej wybrać. Dziś podpowiadamy, kiedy wybrać myjkę zimnowodną, a kiedy lepiej postawić jednak na tę z podgrzewaniem wody.

Myjka ciśnieniowa HD

Myjki ciśnieniowe HD, charakteryzują się przede wszystkim niesamowicie lekką i bardzo kompaktową budową, co zdecydowanie sprzyja jej użytkowaniu. Myjki ciśnieniowe HD, to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które prowadzą swój warsztat samochodowy, a także trudzą się rzemiosłem lub handlem. Świetnie sprawdzają się w przypadku dokładnego czyszczenia, dlatego są nieodłącznym elementem wśród małych firm sprzątających. Myjka ciśnieniowa HD dokładnie wyczyści zabrudzenia znajdujące się na elewacji, kostce, maszynach rolniczych oraz inne, mocno zabrudzone powierzchnie. Producenci oferują szeroki wybór myjek, dostępnych w różnych klasach. Od klasy kompakt, poprzez klasę średnią i na klasie super skończywszy. Każda z nich charakteryzuje się różnymi osiągami, dopasowanymi jednocześnie do posiadanej klasy.

Myjka ciśnieniowa HDS

Myjki ciśnieniowe w wersji HDS, idealnie sprawdzają się w przypadku konieczności usunięcia uciążliwych zabrudzeń. Dodatkowo, są bardzo ekonomiczne przez wzgląd na niewielkie zużycie wody. Wśród myjek ciśnieniowy HDS wyróżnia się także urządzenia HDS Trailer, które są najlepszym rozwiązaniem w branży budowlanej. Ciśnienie, jakie wytwarza myjka HDS Trailer jest niesamowicie wysokie, a jej osiągi mieszczą się w granicy 600-2500 bar, w zależności od modelu. Dodatkowo, są zasilane silnikiem diesla, a zamontowane na przyczepie samochodowej nie utrudniają transportu.

Myjki zimnowodne i myjki gorącowodne - kiedy najlepiej ich używać?

Rodzaj użytej myjki, zależy przede wszystkim od stopnia powstałego zabrudzenia. Myjki zimnowodne nie są wyposażone w funkcję podgrzewania wody w związku z czym, najlepiej sprawdzą się do codziennego użytkowania i czyszczenia bieżących zabrudzeń. Warto wiedzieć, że myjki zimnowodne charakteryzują się pracą pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu mimo zimnej wody świetnie radzą sobie z zabrudzeniami. Szeroki wybór myjek zimnowodnych sprawia, że wśród nich znajdują się również takie urządzenia, które bardzo dobrze współpracują z wodą o temperaturze nawet do 85oC. Z kolei biorąc pod uwagę myjki gorącowodne i ich zastosowanie, to ten rodzaj polecany jest przede wszystkim do zabrudzeń większego kalibru. Myjki gorącowodne posiadają funkcję podgrzewania pobieranej wody, która skuteczniej poradzi sobie w powstałym zabrudzeniem.