Wybieramy odkurzacz do domu

Wybór odkurzacza w dzisiejszych czasach to nie jest prosta sprawa. Półki sklepowe uginają się od różnorodnych modeli, rodzajów w niższych lub wyższych cenach. Jak tu zdecydować się na ten najlepszy i nie przepłacić? Z myślą o tych z was, którzy czują się zagubieni w ofertach sklepów AGD, przygotowaliśmy mały poradnik.

 

Rodzaje odkurzaczy

Najważniejszą decyzją, jaką należy podjąć, jest wybór, co do rodzaju odkurzacza. Na rynku mamy obecnie modele tradycyjne (workowe i bezworkowe), piorącewodne oraz odkurzacze pionowe. Wybór zależy przede wszystkim od potrzeb użytkowników. Zanim automatycznie zdecydujecie się na odkurzacz tradycyjny, warto rozważyć zakup sprzętu piorącego. Może jest on nieco droższy, ale posiada zdecydowanie więcej funkcji. Sprawdzi się w domach, gdzie jest dużo małych dzieci i zwierząt. Z jego pomocą nie tylko odkurzymy dywan, ale też go wypierzemy oraz usuniemy wszelkie mokre zabrudzenia z podłóg. Z kolei odkurzacz wodny to świetne rozwiązanie dla alergików, gdyż zabrudzenia są w nim filtrowane przez wodę, którą po sprzątaniu wystarczy wylać. Zapobiega to unoszeniu się kurzu w powietrzu i podrażnianiu układu oddechowego. Jeśli jednak decydujemy się na tradycję, to trzeba wiedzieć, że odkurzacze bezworkowe są bardziej ekonomiczne. Jednak ich opróżnianie może być uciążliwe dla alergików. Z kolei odkurzacze pionowe są wygodne w obsłudze i często bezprzewodowe, przez co nie trzeba przejmować się kablem.

 

Parametry

Wybierając odkurzacz do domu, zwróćmy uwagę na dwa aspekty: jego moc oraz poziom hałasu. Jeśli chodzi o moc, to sprawa jest prosta. Wybieramy zawsze sprzęt cechujący się tą najwyższą. Z kolei poziom hałasu powinien wynosić poniżej 65 decybeli. Taka wartość umożliwia normalną rozmowę, a nawet nie przeszkodzi osobom śpiącym w sąsiednim pokoju. Wartość między 65 a 75 dB również jest akceptowalna, ale przekraczająca 75 dB da już w efekcie znaczny, dość irytujący hałas.

 

Końcówki

Dobry odkurzacz powinien posiadać minimum 4 kocówki: elektroszczotkę, turboszczotkę, szczotkę do podłóg twardych oraz szczotkę dwufunkcyjną. Dwie pierwsze służą do odkurzania dywanów, różnią się jedynie sposobem działania. Trzecia, jak sama nazwa wskazuje, sprawdzi się w czyszczeniu parkietów, paneli i podłóg kafelkowych. Ostatnia natomiast jest idealna dla leniwych, którzy nie lubią zmieniać szczotek podczas odkurzania. Odkurza ona bowiem z powodzeniem oba rodzaje powierzchni.

 

Filtr HEPA

Osoby cierpiące na alergie powinny rozważyć zakup sprzętu z filtrem HEPA, który silnie oczyszcza wydmuchiwane przez odkurzacz powietrze. Jest on znacznie skuteczniejszy w porównaniu z tradycyjnymi filtrami montowanymi w zwykłych odkurzaczach.

 

Worki

Do wyboru mamy worki z papieru i materiału. Co prawda te drugie są zdecydowanie droższe, ale cechują się zdecydowanie większą pojemnością i wytrzymałością. Inwestycja w nie z pewnością nam się zwróci. Teraz macie już niezbędną wiedzę, by wybrać idealny odkurzacz. Warto też zwrócić na renomę marki sprzętu. Niewątpliwe jedną z najlepszych opinii cieszy się profesjonalna firma Karcher, której produkty to gwarancja najwyższej jakości i wieloletniego zadowolenia z użytkowania.

Powiązane produkty

DS 6

Recenzje: 0

Odkurzacz z filtrem wodnym to najwyższy poziom czystości powietrza po przejściu przez urządzenie na wylocie co jest polecane osobom cierpiącym na alergię, oraz właścicielom zwierząt domowych.

Cena 1 299,00 zł
Więcej
W magazynie

VC 5

Recenzje: 0

Odkurzacz o wyjątkowo dużej mocy przy kompaktowych rozmiarach. Wykorzystuje mniej miejsca do przechowywania niż klasyczne odkurzacze dzięki konstrukcji pionowej.

Cena 739,00 zł
Więcej
W magazynie

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.