Odkurzacz piorący – czy warto?

Na rynku AGD znajdziemy obecnie niezliczoną ilość sprzętów, wśród których można wybierać i przebierać. Skąd jednak mamy wiedzieć, który będzie najlepszy dla nas? Samodzielnie trudno jest podjąć taką decyzję, zwłaszcza, że produkty różnią się zarówno cenami, jak i jakością oraz funkcjonalnością. Dziś podpowiemy wam zatem, jaki odkurzacz piorący wybrać i uświadomimy, czym przewyższa on tradycyjne urządzenia odkurzające.

 

Przedłużenie żywotności dywanów i mebli

Zwykłe odkurzenie nie usuwa wszystkich zanieczyszczeń, które z czasem gromadzą się w dywanie czy wykładzinie, sprawiając, że traci ona swój pierwotny kolor i efektowny wygląd. Dlatego tak ważne jest okresowe pranie tego typu powierzchni. Wykorzystując odkurzacz piorący, możemy bez problemu wyczyścić zabrudzoną powierzchnię, gdyż sprzęt aplikuje środek czyszczący, który rozpuszcza brud. Następnie, dzięki specjalnej funkcji, urządzenie odsysa wszystkie rozpuszczone w ten sposób zabrudzenia.

 

Czyszczenie na mokro i na sucho

Kupując odkurzacz piorący, można go bez problemu wykorzystywać w codziennym odkurzaniu. Nie ma potrzeby kupowania dwóch różnych urządzeń. Ponadto ten z funkcją prania potrafi sprawnie usunąć rozlane substancje, wyczyści dywany, wykładziny, a nawet tapicerkę, a także każdą inną powierzchnię, czego, niestety, nie wykona zwykły odkurzacz.

 

Odkurzacze z funkcją prania

 

Pozbywanie się brudu, z którym nie poradzi sobie zwykły odkurzacz

Odkurzacz piorący potrafi wniknąć w materiał i rozpuścić nawet wielomiesięczny brud, a następnie usunąć go niemalże w 100%. Ponadto tego typu sprzęt jest idealny dla alergików, pochłania bowiem do 99% roztoczy. Raz na zawsze zakończy więc męczące kichanie uczulonych osób.

 

Łatwość obsługi

Odkurzacz piorący jest łatwy i wygodny w obsłudze. Posiada różnorodne końcówki, które umożliwiają czyszczenie niemal każdej powierzchni. Ponadto cechuje się ergonomiczną konstrukcją, która czyni sprzątanie prostym i przyjemnym.

 

Trwałość i jakość

Niestety, nie można powiedzieć, że odkurzacz piorący to tania inwestycja. Jednak pamiętajcie, że jest to zakup na lata. Zazwyczaj w parze z wysoką ceną idzie dobra jakość, trwałość i wielofunkcyjność. Przy wyborze warto zdać się na wiodącą markę cieszącą się długoletnią renomą, taką np. jak firma Kärcher. Urządzenia tej firmy posiadają także autoryzowane serwisy Kärcher na terenie całej Polski, co w szybki i prosty sposób umożliwi naprawienie ewentualnych usterek.

Powiązane produkty