Para w ruch! Czas na czyszczenie

Czyszczenie parowe – bez używania środków chemicznych – jest coraz popularniejsze w Polsce, głównie ze względu na wygodę, sporą oszczędność (ograniczenie zużycia wody) i skrócony czas sprzątanie. Jakie jeszcze zalety ma ta nowoczesna technologia? Do jakich celów może nam posłużyć para wodne?

 

Parownica – sposób działania

Parownice karcher – w przeciwieństwie do klasycznych odkurzaczy – potrafią sobie poradzić w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach, bazując na… wrzeniu w zamkniętym urządzeniu. Zatem działa bardzo podobnie jak szybkowar. Pamiętajmy, że nie wypełniać zbiornika po brzegi, ponieważ istnieje ryzyko, że para będzie zbyt wilgotna i podłoga zostanie nadmiernie zamoczona. Musicie pamiętać, żeby nie zrażać się od urządzenia po pierwszym użyciu, zwłaszcza jeśli wcześniej używaliście odkurzacza, który do czyszczenia wykorzystywał detergenty. Prawdopodobnie na powierzchni zostały jeszcze pozostałości po tych specyfikach, więc najpierw musimy odpowiednio przygotować podłoże (np. za pomocą ściereczki), a dopiero później można odpalić parownicy.

 

Parownica = uniwersalność

Parownica została dodatkowo wzbogacona o wymienne końcówki lub szczotki, dzięki czemu możesz czyścić nie tylko drewnianą podłogę, ale również kafelki, dywany, prysznic, wannę, a nawet… lustra. Ten wielofunkcyjny kombajn generuje wiele oszczędności, bowiem nie musimy używać kilku urządzeń, aby odkurzyć dywan, wyczyścić tapicerkę w samochodzie, a nawet pozbyć się zanieczyszczeń z płyty grzewczej czy piekarnika. Niezbędnik w każdym dużym domu, gdzie powierzchni jest bardzo dużo (głównie płytki), więc zajmie nam to niewiele czasu. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku twardych, a zarazem wodoodpornych powierzchni. Zwykłym odkurzaczem niemożliwe jest dotarcie do wszystkich zakamarków i ich skuteczne oczyszczenie. Konkretny model parownicy dobieramy w zależności od dostępnej powierzchni, konstrukcji domu (wnoszenie ciężkiego sprzętu po schodach jest dość problematyczne) i naszego budżetu. Jeśli mamy dwupiętrowy dom, w takiej sytuacji polecamy zakupić dodatkową, mobilną parownicę, którą moglibyśmy wykorzystać na schodach. Taki model używany jest często do tapicerek samochodowych, gdzie kluczem do sukcesu jest zręczność manualna. Więcej na temat właściwości tego niesamowitego urządzenia omówimy w następnych wpisach. Dzisiaj zaserwowaliśmy Wam tylko niewielki aperitif. W kolejnych odsłonach poświęcimy chwilę czyszczeniu stali nierdzewnej, piekarnika, armatury łazienkowej, płytek podłogowych, a także wykorzystaniu pary wodnej do… prasowania. Do następnego przeczytania!

Powiązane produkty

SC 3 EasyFix

Recenzje: 0

Parownica nowej generacji z systemem automatycznego odkamieniania charakteryzuje się najkrótszym czasem nagrzewania - jest gotowa do pracy w zaledwie 30 sekund! Zbiornik na wodę można bez przeszkód uzupełniać w trakcie pracy, bez potrzeby oczekiwania na wystudzenie bojlera.

Cena 699,00 zł
Więcej
W magazynie

SC 4 EasyFix

Recenzje: 0

Wielofunkcyjne i wyjątkowo komfortowe w obsłudze urządzenie. Skuteczne i niezawodne. Przeznaczone do czyszczenia wszelkich wodoodpornych powierzchni w domu. Posiada dodatkowy zbiornik na wodę.

Cena 998,99 zł
Więcej
W magazynie

SC 5 Easy Fix

Recenzje: 0

Wyjątkowo mocne i niezawodne urządzenie przeznaczone do czyszczenia wszelkich wodoodpornych powierzchni w domu. Dzięki wyposażeniu w dwa zbiorniki, pozwalaja na czyszczenie bez przerw na studzenie bojlera.

Cena 1 659,00 zł
Więcej
W magazynie

SC 5 EasyFix Iron – zestaw z żelazkiem

Recenzje: 0

Wielofunkcyjna najwyższej półki parownica dzięki bogatemu wyposażeniu nie tylko skutecznie czyści wszelkie wodoodporne powierzchnie, ale także umożliwia prasowanie parowe. Posiada dodatkowy zbiornik na wodę. Usuwa najbardziej oporny brud dzięki regulacji stopnia wilgotności pary. W zestawie z żelazkiem parowym.

Cena 1 859,00 zł
Więcej
W magazynie

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.