Klasy odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacze przemysłowe różnią się od tradycyjnych nie tylko wielkością, pojemnością czy mocą. Są to specjalistyczne urządzenia przeznaczone do niecodziennych zadań. W niektórych sytuacjach tylko za ich pomocą można w bezpieczny sposób usunąć szkodliwe dla ludzkiego zdrowia pyły. W dzisiejszym w artykule przedstawiamy klasy, na jakie dzieli się odkurzacze przemysłowe i przybliżamy wam różnice między nimi. Najogólniej rzecz ujmując, odkurzacze przemysłowe dzielimy na 3 klasy oznaczające ilość oraz wielkość pyłu, który pochłaniają. Na tej podstawie wyróżniamy sprzęt klasy L, M i H. Ten pierwszy pochłania pyły o wielkości ponad 1 mg/m3. Drugi przeznaczony jest do zanieczyszczeń, których wielkość waha się między 1-0,1 mg/m3. Ostatnia klasa zajmuje się najdrobniejszymi, ledwo zauważalnymi bądź niewidzialnymi dla ludzkiego oka zanieczyszczeniami i wartości mniejszej 0,1 mg/m3.

 

Klasa L

Odkurzacze klasy L wykorzystuje się do usuwania dużych pyłów powstałych najczęściej podczas obróbki drewna lub w trakcie przeprowadzania lekkich prac budowlanych.

 

Klasa M

Tego typu sprzętu używa się do uprzątnięcia pyłów mineralnych będących wynikiem obróbki materiałów budowalnych takich jak beton, kamień, mur, tynk, jastrych czy drewno. Są to często substancje groźne dla zdrowia, dlatego odkurzacze je pochłaniające muszą być obsługiwane, opróżniane i konserwowane przez profesjonalistów, którzy potrafią posługiwać się tego typu sprzętem i są odpowiednio zabezpieczeni.

 

Klasa H

Odkurzacze klasy H są najbardziej specjalistyczne i wykorzystuje się je do pochłaniania substancji najbardziej niebezpiecznych dla ludzkiego organizmu. Często są to pyły rakotwórcze i chorobotwórcze pochodzące z takich materiałów jak azbest, kadm, ołów, nikiel, a także pleśni czy pyły mineralne. Tego typu sprzęt musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia oraz być wyposażony w niezbędne filtry. Bardzo ważne jest tutaj bezpieczne i szczelne zamknięcie, które uchroni przed wydostaniem się szkodliwych substancji. Wyróżnia się także specjalne odkurzacze do pyłów palnych i wybuchowych, posiadających odpowiednie pojemniki z ABS-u oraz ochronę przeciwogniową. W ofercie naszej firmy znajdziecie szeroki wybór odkurzaczy przemysłowych Karcher. Posiadamy sprzęt zarówno klasy L, jak i M oraz H. Dysponujemy również urządzeniami stworzonymi specjalnie na potrzeby straży pożarnej, a także wykorzystywanymi w piekarni. Dostępne odkurzacze charakteryzują się bardzo wysoką jakością, szerokim zastosowaniem i łatwością obsługi. Sięgając po nie, bez problemu usuniecie każdą szkodliwą substancję przy zachowaniu maksymalnych standardów bezpieczeństwa.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.